You are currently viewing 7 praktycznych porad przy kupowaniu prezentów na gwiazdkę

7 praktycznych porad przy kupowaniu prezentów na gwiazdkę

Zbliżają się Święta! A wraz z nimi wyzwanie, co sprawić bliskim pod choinkę. Podpowiadamy kilka praktycznych porad, które pomogą Ci znaleźć wyjątkowy prezent.

1. Zastanów się, czego Twój bliski potrzebuje

Banalne? Niby tak, a jednak często tak bardzo skupiamy się na tym, co nam się podoba, że w rezultacie bardziej spełniamy swoje pragnienia, niż realnie uszczęśliwiamy innych. Wskazówką może być etap w życiu danej osoby, np. jeśli twój bliski właśnie się przeprowadził, ucieszy go przedmiot do domu. Być może potrzebuje książek, bo właśnie się doszkala, albo jest coś, co przydałoby  mu się w rozwijaniu pasji. Nawiązując do życia danej osoby sprawisz, że poczuje się doceniona i zauważona. Dobrym pomysłem są też przedmioty, na które sam by sobie nie pozwolił, a które sprawiają przyjemność lub zwiększają komfort życia.

2. Szukaj spośród dobrych, niszowych marek

Twoja praca nie pójdzie na marne! Niszowe marki mają w sobie to coś, gdyż za ich produktami stoją konkretni ludzie, którzy wykonują pracę z wielką pasją i wkładają w nią całe serce. Przeważnie niewielkie, lokalne marki przykładają większą wagę do etyki swoich działań, ponadto mają małe linie produkcyjne i limitowane serie, dzięki czemu ich produkty wyróżniają się na tle innych.

3. Zwróć uwagę na materiały, z jakich są wykonane

Okaż szacunek i to, że się starasz. Lepiej kupić coś skromniejszego, ale dobrego, niż kierować się ambicją, jednocześnie schodząc z jakości. Produkty, które posłużą na dłużej i dobrze się prezentują będą przypominały o Tobie i Twoim geście.

4. Zbadaj źródło

Nie tylko jakość wykonania ma znaczenie. Czasami niepokojące może być to, co niewidzialne dla oczu. Dlatego zbadaj informacje o marce, zobacz, czy osoby, które ją tworzą, nie nadają swojej pracy i produktom dziwnego, niejasnego znaczenia, wchodzącego w złą duchowość, a może nawet okultyzm. Przypatrz się znakom i symbolom, poszukaj znaczeń. Z pewnością lepiej się wystrzegać produktów o niejasnym pochodzeniu.

5. A może bon podarunkowy

Jeśli nie znasz szczegółów: rozmiaru, preferencji kolorystycznych itp. wtedy rozwiązaniem będzie bon podarunkowy. Wybierając odpowiedni sklep lub markę pokażesz, że znasz gust i potrzeby bliskiej osoby, ale dasz jej wybór i frajdę wybrania tego, co najbardziej jej się spodoba.  

6. Opakowanie to część prezentu

Nie każdy twierdzi, że to ważne, a jednak ładne opakowanie sprawia, że prezent zyskuje na wartości! To jest jak z posiłkiem – lepiej smakuje, gdy jest ładnie podany. Dlatego warto o to zadbać. Nawet, jeśli nie masz ku temu zdolności, warto zadać sobie trud i poprosić w sklepie lub w specjalnym punkcie o usługę pakowania prezentu.

7. Dodaj to coś od siebie

I tu znów wracamy do pytania, czego może potrzebować Twój bliski? Twojej obecności? Czasu? Docenienia? Komplementu? A może przebaczenia, drugiej szansy i podania ręki, albo uśmiechu i dobrego słowa? Może potrzebuje odrobiny nadziei i wiary, którą Ty czerpiesz z samego Źródła, którym jest Bóg?

Być może właśnie to coś – szczypta prawdziwej miłości i troski dane i okazane oprócz prezentu sprawią, że te Święta będą wyjątkowe, przełomowe i uzdrawiające.  

Dodaj komentarz